Indonezja i Brazylia to pierwsze kraje, których mieszkańcy mogą korzystać z aplikacji TikTok Music. Nowy serwis streamingowy oferuje dostęp do zawartości katalogów największych wytwórni muzycznych oraz szereg dodatkowych funkcjonalności.

Przed uruchomieniem TikTok Music właściciel serwisu – chińska firma ByteDance – wprowadził do obu wymienionych krajów usługę o nazwie Resso, również służącą do streamingu muzyki. 5 września aplikacja zakończy działanie, a jej miejsce ostatecznie zajmie TikTok Music. Producent nie ujawnił jeszcze planów rozwoju zasięgu usługi; z dużą dozą prawdopodobieństwa można jednak założyć, że wkrótce zagości ona w kolejnych krajach.

Osoby zarejestrowane w aplikacji TikTok mogą zintegrować jej konto z kontem TikTok Music. Użytkownicy nowego serwisu mają do dyspozycji funkcje takie, jak pobieranie utworów do odsłuchu offline, śledzenie tekstów piosenek równolegle z ich odtwarzaniem, identyfikację utworów na podstawie dźwięku oraz układanie własnych playlist i korzystanie ze spersonalizowanych rekomendacji.

W odróżnieniu od Spotify TikTok Music nie oferuje darmowego planu korzystania z aplikacji. Na rynku brazylijskim miesięczny dostęp do usługi kosztuje 3,49 USD (ok. 14 zł).

Udostępnij
Go top