Wprowadzenie nowego wariantu usługi Spotify Premium, umożliwiającego odsłuch muzyki w zupełnie nowej jakości, to rozwiązanie długo oczekiwane przez audiofilów. Co wiemy na temat planów szwedzkiego serwisu w tym zakresie?

Z informacji znanych do tej pory wynika, że Spotify planuje rozszerzenie swojej oferty abonamentowej o nowy pakiet, udostępniający wyższą jakość usługi w stosunku do obecnego programu Premium. Jego użytkownicy mieliby otrzymać dostęp do serwisu bez reklam i możliwość odtwarzania muzyki w formacie 24-bit FLAC. Spotify ma pracować także nad wykorzystaniem narzędzi AI w generowaniu spersonalizowanych list odtwarzania i trafniejszego kolejkowania utworów dla użytkowników nowego abonamentu.

Nie wiemy jeszcze, na ile prawdziwe okażą się powyższe prognozy. Nie znamy także daty wprowadzenia nowego planu subskrypcyjnego ani jego ceny. Spekuluje się, że miesięczna opłata w Stanach Zjednoczonych miałaby wynosić 19,99 USD; na konkrety musimy zaczekać jednak do momentu oficjalnej zapowiedzi startu nowej usługi.

Udostępnij
Go top