Spotify For Artists udostępnia funkcję prezentowania nowych, nieopublikowanych jeszcze utworów redaktorom playlist, co w rezultacie pomaga im osiągnąć większe zasięgi.

Zaproponowanie utworów i uzupełnienie danych na ich temat zwiększa szanse na umieszczenie ich na playlistach Spotify – im więcej podanych informacji, tym większe prawdopodobieństwo, że utwór zostanie wybrany. Propozycja znajdzie się także na playliście „Radar Premier” obserwatorów profilu artysty, o ile ten doda ją co najmniej na 7 dni przed datą premiery. Jeśli twórca posiada playlistę „This Is”, zyskuje dodatkowo możliwość przypięcia na niej zaproponowanego utworu.

Jak zaprezentować utwór?

  1. Zaloguj się do Spotify for Artists.
  2. Z menu na stronie głównej wybierz opcję PITCH FROM NEXT RELEASE. Jeśli korzystasz ze Spotify w wersji desktop, utwór możesz zaproponować w zakładce Muzyka w sekcji NADCHODZĄCE.
  3. Wybierz utwór i dodaj informacje na jego temat.
  4. Jeśli utwór zostanie wybrany do playlisty, otrzymasz informację e-mail. Informacja o publikacji i dotyczące jej statystyki dostępne są także w zakładce Playlisty w Spotify For Artists.

Więcej informacji na temat prezentowania utworów redaktorom playlist znajdziesz w serwisie Spotify.

Udostępnij
Go top